Przygotowanie podłoża

Na 2-3 tygodnie przed siewem teren przeznaczony pod zasiew oczyszczamy mechanicznie lub chemicznie, rozbijamy grudy, usuwamy korzenie, kamienie itp. Jeżeli gleba jest uboga (piaszczysta) warto wzbogacić ja kompostem, torfem lub próchnica, a następnie przekopać i wyrównać. W razie potrzeby poprawienia pH gleby (odkwaszenia) należy przeprowadzić zabieg wapnowania. Następnie teren przeznaczony pod zasiew zasilamy kompleksowym nawozem wieloskładnikowym np.: FLOROVIT DO TRAWNIKÓW, zgodnie z instrukcją i intensywnie podlewamy. Jeśli teren był wapnowany, nawozić należy min. 2-3 tygodnie po zabiegu.  

Siew

Po ok 2-3 tygodniach od przygotowanie, teren ponownie odchwaszczamy i wyrównujemy (ograniczamy zachwaszczenie nowego trawnika). Nasiona dzielimy na 2 części i wysiewamy krzyżowo, ręcznie lub za pomocą siewnika stosując 1 kg nasion na ok 40m2. Teren grabimy, aby lekko wymieszać nasiona z 1 cm warstwą ziemi (by deszcz nie spłukał nasion), a następnie wałujemy lub przyciskamy za pomocą deski. Nasiona najlepiej wysiewać w wilgotną glebę.

Pielęgnacja

Do momentu wschodów przez ok 1-3 tyg. należy utrzymywać glebę wilgotna. Pierwsze koszenie wykonujemy, gdy trawa osiągnie wysokość 8-10 cm. Skracamy ją wówczas do 4-5cm i do tej wysokości kosimy regularnie.